Bugün için tarihten gelen AHŞAP, topraktan gelen ALÜMİNYUM, petrolden gelen PLASTİK farklı özellikleri ile doğrama ürünlerinin belli başlı elemanlarıdır. Çok yağışlı ortamlar için ahşap, çok güneşli ve gece-gündüz ile mevsimler arası sıcaklık farklarının fazla olduğu bölgeler için ise plastik uygun malzemeler değildir.
Buna karşılık her iklim koşulunda doğa şartlarına en dayanıklı malzeme ALÜMİNYUM’dur. Ayrıca ahşap ve plastik doğramalar çok sınırlı ebatlarda yapılabilirken Alüminyumu her ebatta uygulayabilme imkanı vardır. Bu özellikleri ALÜMİNYUM’u doğrama malzemeleri içinde en uzun ömürlü kılmaktadır.
Gün geçtikçe azalan dünya enerji kaynaklarının kullanımında ısıtma ve bunun ekonomik kullanımı büyük önem taşımaktadır. Darıca, Bayramoğlu, Gebze, Çayırova ve diğer bölgelerde uzun yıllardır Alüminyum doğrama konusunda Bilgin Cam hizmet vermektedir.
Sabit pencerelerde dahi cam ve çerçeve kenarlarından kaçan hava ihmal edilemeyecek ölçüdedir. Kaldı ki hareketli kanatlar arasındaki kaçak çok daha fazladır. Ayrıca bu hava kaçakları bina yüksekliğine göre değişir. Çünkü yüksekte rüzgar basıncı artacağından kaçaklar fazlalaşır. Koşulların çok değişik olması, doğrama sisteminde uygulanacak olan yalıtım tekniğinde birçok detayın dikkate alınmasını gerektirir. Ahşap, plastik ve yalıtımlı ALÜMİNYUM ısı yalıtım değerleri birbirlerinden çok farklı olmamalarına rağmen ALÜMİNYUM’un sınırsız profillendirme olanağına sahip olması çok karmaşık yalıtım detaylarını n sağlıklı ve ekonomik uygulanmasına imkan tanımaktadır.</p>
Bu özelliği ALÜMİNYUM’u alternatifleri arasında avantajlı kılmaktadır.

Dayanıklı yapısıyla işyerlerinin büyük ölçüdeki doğrama işlerinde tercih edilen bu üründe.Isı yalıtımlı olanlarıda mevcuttur. Fiyat gözönüne alındığında daha çok Aldoks serisi ve C 60 Serisi tercih edilmektedir. Bu iki üründe tarafımızdan uygulanmaktadır.C 60 Serisi: Isı yalıtımsız kapı pencere ve vitrin doğraması serisidir.&nbsp;Kesit derinliği 60 mm’dir.&nbsp;Profillerin et kalınlığı 1.6 mm’dir.&nbsp;Farklı cam kalınlıkları uygulanabilir&nbsp;Derinlik : 60&nbsp;Boşluk Derinliği : 60 Mks.Cam İnceliği:30&nbsp;C60 seri alüminyum piyasada en çok bilinen ve kullanılan alüminyum serilerden birisidir.Genelde her markanın C60’a muadil farklı isimde bir profili mevcuttur. Çift yönden çıtalı olması özellikle yüksek binalarda, büyük hacimli camların içeriden olduğu gibi dışarıdan da montajına olanak sağlar.Isı yalıtımlı ve ısı yalıtımsız olarak iki şekilde profil seçeneğine sahip olan C60, mukavemet ve fiyat aralığındaki optimum dengede yer aldığı için tüketici tarafından da çokça tercih edilen bir seridir.Bilgin Cam tarafından mantaj edilir.

Aluminyum Doğrama Aldoks Serisi
Aluminyum doğrama pvc pencere sektörü yaygınlaşmaya başladıktan sonra daha çok işyerleri için tercih edilmeye başlanmıştır. Dayanıklı yapısıyla işyerlerinin büyük ölçüdeki doğrama işlerinde tercih edilmektedir. Isı yalıtımlı olanlarıda mevcuttur. Fiyat gözönüne alındığında daha çok Aldoks serisi ve C 60 Serisi tercih edilmektedir. Bu iki üründe Bilgin Cam tarafından&nbsp;uygulanmaktadır.
Cam kapılı uygulamalarda tamamlayıcı bir üründür.Görsel olarak çok estetikdir.Aldoks Serisi:Yalıtımsız kapı ve pencere serisidir.Fugalı ve düz alternatifleri mevcuttur.Farklı et kalınlıkta üretilebilir.Geniş veya dar serileri, köşe dönüş profili alternatifi ile ekonomik bir seridir.Farklı cam kalınlıkları uygulanabilir.</p>
<Aluminyum Doğrama&nbsp;
Aluminyum doğrama pvc pencere sektörü yaygınlaşmaya başladıktan sonra daha çok işyerleri için tercih edilmeye başlanmıştır. Dayanıklı yapısıyla işyerlerinin büyük ölçüdeki doğrama işlerinde tercih edilmektedir. Isı yalıtımlı olanlarıda mevcuttur.Bilgin Cam tarafından montaj edilir.

Yukarı